Avrillaud Alabama från Helsingborg

103217

AVRILLAUD, August (verksam 1800-talets senare del): "Alabama från Helsengborg Cne N.P. Nilsson", signerad Avrillaud, akvarell, 40x55
Proveniens: Familjen Jolin

Skador

Konst, Måleri, Nautica/Technica

Budhistorik (28 bud)
35569
4 400
35568
4 200
35559
35567
35559
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.