Lars Petter Sjöström gouache

103210

SJÖSTRÖM, Lars Petter (1820-96): Fartygsporträtt av svenska tvåmastade skonertern "Christina" från Jonstorp, Capt. Jh. Gustafsson, signerad och daterad LP Sjöström, 1881, gouache, 46x56 cm

Skador och lagningar

Konst, Måleri, Nautica/Technica

Lars Petter Sjöström gouache

Budhistorik (9 bud)
35528
35176
1 400
33436
31647
850
30627

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.