Kanna Napoli

103163

KANNA, porslin, Napoli, 1800-talets slut, dekor med Bacchus, djurhuvuden, höjd ca 40 cm

Lagningar, bl a nagg på fotens kant, lagning vid kannans hänkel,

Keramik/Porslin

Kanna Napoli

Budhistorik (16 bud)
35365
2 600
35323
2 400
35307
35319
35307

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.