Spegel sengustaviansk Olof Wetterberg

103138

SPEGEL, sengustaviansk, signerad OVB (Olof Wetterberg, spegelmakare och svärdfejare i Jönköping och Kalmar 1784 - 1803/10), Kalmars hallstämpel, delvis träskuren ornamentik, delvis i gjutet pastellage, förgylld med slagmetall, 145x162 cm

Speglar

Budhistorik (24 bud)
35439
18 000
35437
17 500
35436
17 000
35434
16 500
35432
16 000

Slutpris SEK:
18 000
1 813 EUR, 2 059 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.