Bonadsmålning Småland

102861

BONAD, Småland, Femsjögruppen, daterad 1832, målad på väv, motiv föreställande "Bröllopet i Kana", 132x87 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Skador och slitage

Allmoge

Bonadsmålning Småland

Budhistorik (23 bud)
33284
5 200
33029
5 000
33029
4 600
33282
4 400
33029
3 200

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.