Bonadsmålning Småland

102858

BONAD, del av, Småland, Ås-gruppen, målad på väv, motiv föreställande "Bröllopet i Kana", 79x129 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Skador och slitage

Allmoge

Bonadsmålning Småland

Budhistorik (37 bud)
33274
12 500
33351
12 000
33274
10 500
33349
10 000
33274
9 600

Slutpris SEK:
12 500
1 198 EUR, 1 406 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.