Bonadsmålning Halland

102854

BONAD, Halland, Johannes Nilsson (1757-1827): Breared, målad på väv, motiv föreställande "Yttersta dagen", 79x232 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Skador och slitage

Allmoge

Bonadsmålning Halland

Budhistorik (31 bud)
33341
8 200
33019
8 000
33019
7 800
33322
7 600
33019
6 200

Slutpris SEK:
8 200
791 EUR, 899 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.