Stola mässhake

102829

STOLA, MÄSSHAKE, del av, 1700/1800-tal, siden, båda med ymniga broderier delvis i metalltråd, delvis i silke, stolans längd 226 cm, del av mässhake 120x82 cm

Skador

Mattor/Textilier

Stola mässhake

Budhistorik (45 bud)
33242
9 000
33258
8 800
33242
8 600
33257
8 400
33242
8 200

Slutpris SEK:
9 000
862 EUR, 1 013 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.