Bordslampa Ryssland

102800

BORDSLAMPA, 1800-talets andra hälft, enligt uppgift Ryssland, förgylld och patinerad brons, kupa av glas, höjd 66 cm

Ursprungligen fotogenlampa

Diverse

Bordslampa Ryssland

Budhistorik (11 bud)
33132
6 000
33131
5 400
33129
4 600
33124
3 600
33052
3 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.