Garnityr i 18 k guld bergkristall

102718

HÄNGE med stavformad kedja, ÖRHÄNGEN, 1 par, skruvsystem, RING, 18 k guld, bergkristaller, stämplade Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1940-talets slut, ringstorlek 16 mm

Kedja ej stämplad Stigbert

Guld/Smycken

Budhistorik (5 bud)
33191
2 600
32949
2 400
29445
29211
24612

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.