Halvar Frisendahl skulptur

102702

FRISENDAHL, Halvar (1889-1953): "Sorg", signerad och daterad Halvar Friesendahl 1917, patinerad metall, höjd 10,5 cm

Ändringar/tillägg
Ej brons utan patinerad metall

Konst, Skulptur

Halvar Frisendahl skulptur

Budhistorik (11 bud)
30430
750
32367
700
30430
650
29876
600
29306
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.