Matservis Rörstrand

102661

MATSERVIS, ca 61 dlr., tidigt 1970-tal, Rörstrand, "Viking", bestående av 12 mattallrikar, 13 assietter, 6 ölsejdlar, kanna, tekanna, 7 tekoppar, sockerskål, gräddkanna, 7 kaffekoppar, 4 soppskålar, 2+3 skålar, karott med lock, 2 uppläggningsfat

Mattallrikar med slitage

Keramik/Porslin

Matservis Rörstrand

Budhistorik (2 bud)

32433
27519

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.