Roland Svensson oljemålning

102637

SVENSSON, Roland (1910-2003): Notre Dame - Paris, signerad Roland S., utförd 1936, olja på duk, 70x50 cm
LITTERATUR: Ulf Sörenson: Roland Svensson Ömänniskan, Stockholm 2010, avbildad sidan 38

Konst, Måleri

Roland Svensson oljemålning

Budhistorik (8 bud)
32134
5 400
32133
5 200
32132
5 000
32131
32130
3 200

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.