Väggpendyl gustavianskt stockholmsarbete

102598

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), halvslag, förgylld, höjd 89 cm

Smärre dekorskador

Klockor/Ur

Budhistorik (10 bud)
28937
5 600
28920
5 400
28920
5 000
27829
3 600
27663
2 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.