Front till åkdyna, Skåne

102459

ÅKDYNA, front till, Skåne, 1800-tal, polykromt yllebroderi i schatter- och knutsöm på mörkblå yllebotten, motiv föreställande blommor och hjort, märkt KED & ISOI, längd 82 cm

skador, slitage och lagningar

Diverse

Front till åkdyna, Skåne

Budhistorik (2 bud)

33547
28692

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.