Skrivbord 1700-tal Tyskland

102387

SKRIVBORD, Louis XV, Tyskland, fanerat med valnöt, förgyllda beslag, höjd 76, 105x54

Smärre fanérskador, renoverat och kompletterat, skivan ej ursprunglig

Skrivbord 1700-tal Tyskland

Budhistorik (19 bud)
23143
15 500
22993
15 000
22993
14 500
21254
14 000
22992
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 485 EUR, 1 744 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.