Väggpendyl stockholmsarbete sign. P.H. Beurling

102350

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad P. H. Beurling, Stockholm (Per Henrik B., mästare i Stockholm, f. 1758, d. 1806), förgylld, 82x50 cm

Nyckel saknas, skador, ösa delar medföljer

Ändringar/tillägg
skador, lösa delar medföljer

Klockor/Ur

Budhistorik (5 bud)
28923
5 200
27669
2 600
25838
25040
550
21131

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.