Ernst Zimmermann oljemålning

102304

ZIMMERMAN, Ernst Karl Georg (1852-1901): "Gruppenbildnis", olja på duk, 108x154 cm
Kvarlåtenskapstämpel atergo "Nachlass Prof. Ernst Zimmermann München, inköpt på samlingsutställning på Galerie Heinemann München

Krackeleringar

Konst, Måleri

Ernst Zimmermann oljemålning

Budhistorik (3 bud)

32622
2 400
24044
23724

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.