Golvurnor Kina

102257

URNOR med hänklar, 1 par, Kina, 18/1900-tal, porslin, dekor i emaljfärger, höjd 54 cm

Båda med lagningar i brättet och foten, slitage, delvis senare dekor

Keramik/Porslin

Golvurnor Kina

Budhistorik (7 bud)
27538
27529
27526
750
27349
700
27344
500

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.