Flintlåspistol Ryssland

102230

FLINTLÅSPISTOL, rysk, m/1809, pipa med skarpa provstämplar, låsbleck signerat Tula, längd 43 cm

Stockskador, näsband saknas

Vapen/Medaljer

Flintlåspistol Ryssland

Budhistorik (10 bud)
29086
7 200
29823
7 000
29086
6 800
29397
6 600
29086

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.