Slaglåsrevolver Belgien

102226

SLAGLÅSREVOLVER, belgisk, 1800-talets andra hälft, modell av Colt Pocket, pipan märkt Colt Brevete, nr. 7151, stomme, trumma och backstrap graverade med bladslingor, trumman Liège-stämplad, kolvsidor i valnöt, längd 28 cm

Smärre slitage

Vapen/Medaljer

Slaglåsrevolver Belgien
Budhistorik (27 bud)
29861
7 400
29854
7 200
29854
7 000
29841
6 800
29822
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.