Vängåvan till Hjalmar Söderbergs 50-årsdag

102175

Vängåvan till Hjalmar Söderbergs 50-årsdag, Stockholm 1919, etsning CARL LARSSON, träsnitt Sigge Bergström, litografi Albert Engström och Yngve Berg, torrnålsetsning Torsten Schonberg och AXEL FRIDELL, samtliga signerade, originalomslag, nr 239/300 upplaga (privattryck)

Något nött omslag, några fläckar, namnteckning

Budhistorik (6 bud)
30576
30277
900
29677
700
24110
500
22238

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.