Fartygsmodell

102109

FARTYGSMODELL, 1900-talets första del, blockmodell av tremastade fullriggaren "Ida", i skulpterat hav flankerad av lotsbåt, längd 52 cm

Smärre skador

Nautica/Technica

Fartygsmodell

Budhistorik (6 bud)
24606
26231
24606
1 800
23967
23864

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.