Vilstol Cassina

102042

LE CORBUSIER, "LC4", vilstol, Cassina, Italien, formgiven 1928, förkromad stålram, benställning i svart stål, dyna klädd i ponnyskinn, höjd 67, längd 165 cm

Slitage och smärre skador

Vilstol Cassina

Budhistorik (17 bud)
28336
7 000
28334
6 800
28333
6 600
28331
6 400
28330
6 200

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.