Värja svensk

101947

VÄRJA, svensk, 1800-talets mitt, för ämbetsman, eneggad klinga, korsformat fäste i förgylld mässing dekorerat med lilla riksvapnet, svart balja i läder med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 95 cm

Vapen/Medaljer

Värja svensk

Budhistorik (6 bud)
29168
2 800
29093
2 600
29093
20750
20748
950

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.