Värja

101946

VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, tveeggad klinga, förgyllt mässingsfäste med lejonkappa, skadad balja med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 92 cm

Vapen/Medaljer

Värja

Budhistorik (4 bud)

30009
29091
600
29000
500
27465

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.