Tekoppar tekanna mm Kina 1700-tal

101701

TEKOPPAR, 6+1, BÄRTALLRIK, ASSIETTER, 3 st, TEKANNA, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger

Nagg, sprickor, locket m lagning

Orientaliskt

Budhistorik (17 bud)
22981
1 700
22580
1 600
22051
22578
1 400
22051
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.