Kanon 1800-tal

101664

KANON, 1800-tal, eldrör i järn, lavett av bemålat trä med järnbeslagna hjul, eldrörets längd 64

Slitage

Vapen/Medaljer

Kanon 1800-tal
Budhistorik (15 bud)
22724
8 400
22830
8 200
22724
8 000
21693
4 600
20279
4 400

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.