Konsolbord empire

101610

KONSOLBORD med stenskiva, empire, 1800-tal, förgylld och bronserad, höjd 84, 85x43

Slitage

Ändringar/tillägg
Text "Inköpt från Åby gård Bergshammar socken nära Nyköping 1909 1/5 Aug Hultberg"

Konsolbord empire
Budhistorik (12 bud)
16057
12 000
23028
12 000
16057
11 500
23026
11 000
16057
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.