Tekanna med rechaud i silver

101592

TEKANNA, med rechaud, silver, ryska och finska stämplar, 1900-talets början, höjd exklusive hänkel 40, vikt ca 2500 g

Brännare ej i silver

Silver

Tekanna med rechaud i silver
Budhistorik (10 bud)
22954
16 500
21903
16 000
22953
15 500
21903
14 000
22603
13 500

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.