Ulrik Samuelsson "Bild"

101561

ULRIK SAMUELSON (född 1935), "Bild", signerad och numrerad Ulrik Samuelson 47/105. Lackerat trä, 30x21 cm; (LITTERATUR: Douglas Feuk: Ulrik Samuelson, SAK publikation 106, jämför bild sidan 41)

Lacksprickor

Ändringar/tillägg
Lacksprickor

Konst, Skulptur

Ulrik Samuelsson
Budhistorik (6 bud)
22813
5 000
22811
3 600
18650
3 400
17755
3 200
15738

Slutpris SEK:
5 000
489 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.