Cremekoppar koppar Kina

101556

CREMEKOPPAR, 4 st, porslin, Qianlong (1736-1795) underglasyrblå dekor, höjd 9 cm KOPPAR, 2 st, porslin, Kangxi (1662-1722) underglasyrblå dekor, höjd 5,5 cm

2 lock samtida men ej tillhörande med smärre nagg, koppar med kantlagningar

Orientaliskt, Porslin

Cremekoppar koppar Kina
Budhistorik (22 bud)
22823
22711
1 400
22671
1 300
22582
21930

Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.