John Kindborg oljemålning

101483

KINDBORG John (1861-1907): Skogsmotiv, signerad och daterad John Kindborg -88, olja på duk, 46,5x61
PROVEIENS: Överste C. S. R. Kempff, Stockholm
UTSTÄLLD: John Kindborg, Minnesutställning, Ekströms konsthall, Stockholm 1948, katalognr 19

Konst, Måleri

John Kindborg oljemålning
Budhistorik (19 bud)
22706
8 200
22703
8 000
22700
7 800
22696
7 600
22694
7 400

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.