Michele Allavena oljemålning

101448

ALLAVENA, Michele (Italien1863-1949): "Gränd från San Remo", signerad M. Allavena, S.Remo, olja på duk, 125x102 cm, originalram

Ändringar/tillägg
Proviniens: enligt äldre ettikett på baksida L.H. Lefevre & Son London

Konst, Måleri

Michele Allavena oljemålning

Budhistorik (17 bud)
24147
14 500
24145
14 000
24142
13 500
24141
13 000
24140
12 500

Slutpris SEK:
14 500
1 389 EUR, 1 631 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.