Kustmotiv tuschteckning

101345

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Kustbild med skepp och klippor, signerad, påskriven på passepartouten Holger Drachmann (Danmark 1846-1908), tuschteckning, ca 15 x 21 cm

upplimmad i hörnen på grå kartong, liten bit av hörn saknas

Konst, Måleri

Kustmotiv tuschteckning
Budhistorik (4 bud)

23699
550
21571
500
20351
18750

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.