Uppläggningsfat famille rose

101270

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av blommor, 41,5 cm

Kantnagg, slitage

Orientaliskt

Uppläggningsfat famille rose
Budhistorik (20 bud)
22252
22332
1 900
22252
1 800
22331
1 700
22252
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.