Föremål i tenn 17/1800-tal

101201

KALLSKÅL, SKÄNKSTOP, 2 st, FAT, 17/1800-tal, tenn, fatets diameter 33

Slitage, bristningar

Allmoge

Föremål i tenn 17/1800-tal

Budhistorik (18 bud)
17813
17844
17813
17832
1 900
17813
1 800

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.