Butelj och brännvinsflaska

101183

BUTELJ, 17/1800-tal, grön glasmassa, BRÄNNVINSFLASKA, daterad 1834, kasad dekor, höjd 24 resp 20

Allmoge

Butelj och brännvinsflaska
Budhistorik (18 bud)
15147
2 400
17795
15147
17790
1 900
15147
1 600

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.