Ljuskrona

101076

LJUSKRONA för 8 ljus, med glas och metallstome, olikslipade prismor, 1900-talets början, höjd ca 102

Ljuspiporna borrade för el, lösa samt skadade prismor, skador

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona
Budhistorik (9 bud)
11076
8 200
8192
8 000
8192
7 000
7913
7912
3 800

Slutpris SEK:
8 200
801 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.