Kanna fat Kina

100993

KANNA, famille rose, 1700-tal, FAT, 3 st., porslin, Kina 1800-tal, kannans höjd 11,5, fatens diameter 16

2 fat med nagg

Keramik/Porslin

Kanna fat Kina

Budhistorik (18 bud)
20288
13748
1 400
20287
1 400
13748
1 300
20286

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.