Hundertwasser färgserigrafi

100966

HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000):
"Hommage to Schröder-Sonnenstern",1972, stämpelsignerad och numrerad 03696/4200, färgserigrafi med metallprägling, bladstorlek 100x70

Vågigt papper

Hundertwasser färgserigrafi
Budhistorik (16 bud)
20245
2 600
20223
2 400
20242
2 400
20223
20241

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.