Amalia Lindegren (1814-1891) olja

100866

LINDEGREN, Amalia (1814-1891): Norsk skeppsredarhustru, signerad och daterad Am. Lindegren 1862, olja på duk, oval, 62,5x54

Konst, Måleri

Budhistorik (8 bud)
18151
2 800
10776
2 600
18149
2 600
10776
2 400
18148

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.