Ando Hiroshige träsnitt

100815

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): 2 träsnitt ur Tokaido Gojo Santsugi/Kyoka Tokaido, 22 Okabe, 28 Fukuroi, 1830-tal, signerade Hiroshige ga, chuban yokoye ca 15x21 vardera

Slitage

Ando Hiroshige träsnitt
Budhistorik (10 bud)
10604
1 700
10497
1 600
10603
10497
10602

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.