Kallskål i tenn

100767

KALLSKÅL, med lock, tenn, otydliga stämplar, 1800-talets första del, höjd 20, diameter 24

slitage

Allmoge

Kallskål i tenn

Budhistorik (13 bud)
18397
1 600
15153
18396
15153
18394

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.