Bössa potta kaffekanna koppar

100766

BÖSSA, POTTA, 1800-tal, koppar, KAFFEKANNA, 1900-talets början, koppar, bössans diameter 28
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Allmoge

Bössa potta kaffekanna koppar
Budhistorik (27 bud)
18386
2 600
17810
2 400
18382
17810
1 700
17006
1 600

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.