Offerkärl Kina

100764

OFFERKÄRL, med hänklar, brons, Kina, möjligen 1800-tal, höjd 41 cm

Hål, lagningar, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Offerkärl Kina

Budhistorik (8 bud)
15006
15005
950
15004
900
15003
850
13804

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.