Kalk svepaskar tobaksburk 1800-tal bemålade

100762

KALK, SVEPASKAR, 2 st, varav en daterad 1836, TOBAKSBURK, 1800-tal, polykromt bemålade, kalkens höjd 12
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Kalken med mindre nagg

Allmoge

Budhistorik (9 bud)
11960
18391
11960
850
11304
11883

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.