Trefot kittel kanna 1800-tal koppar

100731

TREFOT, KITTEL, med hänklar, KANNA, 1800-tal, koppar, driven och punsad dekor, höjd 14-25
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Senare dekor. Mindre hål efter dekor.

Allmoge

Budhistorik (20 bud)
18277
1 900
18280
1 800
18277
1 700
17712
1 600
17712
1 400

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.