Hämtare bulkruka 1800-tal koppar punsad dekor

100724

HÄMTARE, 2 st, varav en med lock, BULKRUKA, 1800-tal, koppar, driven och punsad dekor, höjd 22-26
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Senare dekor, mindre hål efter dekor

Allmoge

Budhistorik (17 bud)
18275
1 700
18258
1 600
15099
14676
1 400
14676

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.