Uppläggningsfat Kina

100713

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, rokokoform, längd 42

brättesnagg

Orientaliskt, Porslin

Uppläggningsfat Kina

Budhistorik (24 bud)
15615
2 600
15684
2 400
15615
15673
15615
1 900

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.